Графік щеплення домашніх тварин

Відповідь

Вакцинація (щеплення) домашніх тварин дуже важлива процедура. Терміни та период вакцинації залежать від фірми-виробника обраної вами вакцини, але
приблизно такі:

- Цуценята - перша імунізація у віці 8-9 тижнів спрямована на захист від чуми м'ясоїдних, інфекційного гепатиту, парвовирусного ентериту, парагрипу та лептоспірозу. Ревакцинацію проводять через 3-4 тижні, плюс додаткова вакцинація проти сказу. У рік здійснюється заключна ревакцинація. Далі вакцинація повинна бути здійснена приблизно за тиждень до закінчення терміну попереднього щеплення. Звичайно вона щорічна.

- Кошенята - перша імунізація у віці 9-12 тижнів з використання полівалентної вакцини спрямована на захист від вірусного ринотрахеїту, каліцівірусной інфекції і панлейкопенії кішок. Ревакцинацію проводять через 3-4 тижні, додаючи вакцину проти сказу. Щорічну вакцинацію роблять за тиждень до закінчення термінів попереднього щеплення.

Вироблення імунітету після вакцинації відбувається через кілька тижнів. Тож у цей період не варто вигулювати вихованців з іншими тваринами, а після прогулянки треба ретельно мити лапи. Також необхідно оберігати тварину від стресів, переохолоджень, миття цілком. У разі підняття температури, появи витікань з очей і носових ходів, блювоти, відсутності апетиту, млявості та інших відхилень, потрібно відразу ж звернутися до лікаря ветеринарної медицини, який проводив вакцинацію.

повернутися до питань