Як правильно годувати собаку

Раціон і режим для Друга

Здоров’я собаки безпосередньо залежить від харчування. Неправильний раціон може призвести до розвитку всіляких неінфекційних захворювань. Особливо важливим є стан шлунково-кишкового тракту, а також кишкова мікрофлора вихованця. Таким чином, повноцінне і якісне харчування забезпечує вашій собаці міцне здоров’я та чудове самопочуття. Але яке ж воно – корисне и збалансоване харчування для собаки? Як правильно годувати свого чотирилапого друга?

Місце для годування собаки

Правильне харчування собаки – це не тільки збалансований раціон. Велике значення має й місце, де вихованець буде їсти. Перш за все це, звичайно, треба придбати власну миску для корму і окрему миску для води. Важливо пам’ятати, що воду собаці потрібно регулярно міняти (в ідеалі – кожного разу після того, як тварина поп’є) та кожного дня мити миску. Поїти собаку слід звичайною водою з-під крана, фільтрованою і відстояною, або ж купувати воду у магазині. Кип’ячену воду собакам давати не можна: це погано відображається на стані зубів. Слідкуйте, щоб ємкість завжди була повною: собачий організм вимагає багато рідини.

Для крупних собак рекомендуємо придбати спеціальну стійку для мисок. Окрім зручності для вихованця, з такою стійкою вам буде легше прибиратися, до того ж до миски не потраплятимуть пил та бруд з підлоги. Крім того, менше ймовірності, що ви випадково можете зачепити ємкість ногою, а тварина буде волочити її по всьому будинку у спробах з’їсти весь зміст без залишку.

Раціон

Що стосується раціону, собаці можна давати як звичайну їжу, так і сухий корм. Обидва варіанти мають свої переваги. Та якщо ваша собака харчується сухими готовими стравами, найголовніше – не економити. Дешеві корми – це здебільшого неякісні суміші, зовсім ненатуральні, тому обов’язково купуйте дорогі корми від відомих виробників. Дуже важливо звернути увагу на те, що тваринам, в раціоні яких присутні сухі корми, потрібно ще більше свіжої води, тому треба постійно слідкувати, щоб миска була повною. 

Основні правила годування собак

Отже, які є основні правила, що допоможуть власникам собак забезпечити своїм вихованцям здоровий раціон? Перш за все, кожний хазяїн має знати про особливості раціону, які стосуються породи його собаки. Тварина повинна отримувати повноцінне харчування, тому для забезпечення збалансованого раціону необхідно дотримуватися всіх важливих норм. Завжди враховуйте харчові характеристики, властивості і склад будь-якого продукту для вашої собаки. Слід знати, що, наприклад, сир є повноцінним джерелом білка для тварини, печінка містить найбільшу кількість вітамінів, манка – залізо тощо.

 • Не рекомендується постійно давати собаці один і той же продукт, навіть м’ясо. Для вихованця потрібно ретельно обирати раціон, щоб співвідношення елементів благодійно впливало на засвоюваність поживних речовин в організмі. До нових консервів і кормів вихованця треба привчати поступово. 
 • Уважно слідкуйте за дотриманням режиму годування. Прийом їжі повинен відбуватися в один і той же час і в однаковому обсязі. Слідкуйте за тим, щоб порція корму відповідала потребам організму вашої собаки – не варто обтяжувати травний тракт, тому що це може призвести до погіршення роботи кишківника і загального стану тварини. Якщо ж ви взяли маленького цуценя, пам’ятайте, що годувати його слід 5-6 разів на день, та з дорослішанням треба зменшувати цю кількість. Після півроку в раціоні собаки повинна з’явитися яловичина, тому що в цей період активного росту потрібно більше білка.
 • Неможна перегодовувати вихованця, бо це може призвести до ожиріння, через яке уражаються серце, печінка, нирки, і порушується обмін речовин. Крім того, це може призвести до алергії, а породисті собаки навіть можуть втратити свої породні ознаки.
 • Вивчайте, як працює травна система собаки, і суворо дотримуйтесь правил підготовки продуктів для вихованця. З раннього віку собаку слід привчити до рідких каш та супів.
 • Якщо ваша собака все ж таки захворіла, і у неї почалися проблеми з ШКТ, треба проконсультуватися з сімейним ветеринарним лікарем. Він порадить, якої дієти треба дотримуватися, щоб пес скоріше одужав. 

Слід запам’ятати, що у здорової тварини завжди вологий і холодний ніс, блискуча і м’яка шерсть без лупи, ясний погляд без сліз і виділень. Дихання собаки має бути чистим, без неприємного запаху, а температура тіла – 38,3 – 39,2 градусів.

Забезпечте своїй собаці правильне і здорове харчування, і вона віддячить вам відмінним здоров’ям і чудовим зовнішнім виглядом.

Click to rate this post!
[Всего: 0 Средний: 0]
Інші статті
 • Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві

  Ви чули, що від сказу кожного року гине близько 1 млн тварин у світі? Навіть домашні коти та собаки не захищені від інфекції. З веселих та рухливих вихованців вони швидко перетворюються на носіїв смертельної хвороби та згасають прямо на очах.

  Читати далі Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві
 • Інфекційний стаціонар для домашніх тварин

  Якщо у вашого улюбленця з’явилися симптоми інфекційного захворювання, терміново звертайтеся до ветеринарної клініки «Звірополіс»! Життя тварини – у ваших руках, а ми зможемо його вилікувати!

  Читати далі Інфекційний стаціонар для домашніх тварин
 • Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною

  Бажаєте, щоби зуби вашого улюбленця були міцними та здоровими? Довірте лікування та профілактику ветеринарній стоматології у Києві «Звірополіс»!

  Читати далі Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною