Прийом ветеринарного лікаря-кардіолога

В яких випадках треба звертатися до кардіолога і робити ЕХО серця вашого улюбленця:

 • Перед хірургічним втручанням.
 • «Особливим» тваринам, які входять до групи ризику, де ультразвукове та ехокардіографічне обстеження серці (УЗД серця/ЕхоКГ) являється ОБОВ’ЯЗКОВОЮ процедурою. Тут хотілося б наголосити на захворюваннях серця, які можна розглядати як фактор, що значно підвищує ризик анестезії. Річ у тому, що серцево-судинна система «страждає» від дії загального наркозу та попадає під його негативний вплив.
 • Приховані патологічні стани серця можуть не проявлятися клінічно, але нести загрозу під час перебування тварини під наркозом. Наявність таких станів не є протипоказанням до операції, але їх своєчасне виявлення допомагає знизити анестезіологічні ризики.
 • В групу ризику входять тварини віком до 1,5 року: у таких пацієнтів необхідно виключити вроджені вади серця.
 • Починаючи з 5-ти  річного віку і далі, у вихованців вже можлива поява «набутих» захворювань. Особливо це стосується собак маленьких та карликових порід (до 10 кг), у яких часто зустрічається захворювання клапанів серця; тварин з зайвою вагою, що страждають цукровим діабетом, нирковою недостатністю, гіпертонією, гіпертеріозом.

Особливо хотілося б поговорити про котів. Справа в тому, що вони мають тривалий доклінічний період захворювання. Часто при значних змінах серця пухнастий друг поводитися абсолютно звичайно, ніяк не показуючи симптоми хвороби. І будь-який стрес або втручання можуть раптом призвести до сумних наслідків. Звичайно, у котів теж існує породна схильність, але захворювання серця реєструються і у безпородних котів в будь-якому віці. Не треба недооцінювати цей факт.

Породи тварин, які входять до групи ризику розвитку серцево-судинних захворювань:

 • Коти: британські та шотландські, мейн-куни, сфінкси, регдолли, перські, норвезькі лісові та багато інших.
 • Собаки: доберман-пінчер, доги, боксери, сенбернари, борзі, мастино, шнауцери, ньюфаундленди, далматинці, спанієлі, пуделі, вівчарки, коллі, бульдоги і майже всі маленькі породи.
Click to rate this post!
[Всего: 0 Средний: 0]
Інші статті
 • Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві

  Ви чули, що від сказу кожного року гине близько 1 млн тварин у світі? Навіть домашні коти та собаки не захищені від інфекції. З веселих та рухливих вихованців вони швидко перетворюються на носіїв смертельної хвороби та згасають прямо на очах.

  Читати далі Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві
 • Інфекційний стаціонар для домашніх тварин

  Якщо у вашого улюбленця з’явилися симптоми інфекційного захворювання, терміново звертайтеся до ветеринарної клініки «Звірополіс»! Життя тварини – у ваших руках, а ми зможемо його вилікувати!

  Читати далі Інфекційний стаціонар для домашніх тварин
 • Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною

  Бажаєте, щоби зуби вашого улюбленця були міцними та здоровими? Довірте лікування та профілактику ветеринарній стоматології у Києві «Звірополіс»!

  Читати далі Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною