Паразити: кліщі та блохи

Іксодові кліщі переносять піроплазмоз (бабезіоз), кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) та ерліхіоз. Блохи можуть бути джерелом зараження стрічковими гельмінтами (дипілідіоз).

Яка загроза приховується за укусом кліща? Частина кліщів приносить скоріше дискомфорт від укусу, залишаючи ранку на шкірі тварини, яка, до речі, теж може в подальшому стати джерелом запалення і подразнення. Але найбільш небезпечні ІКСОДОВІ КЛІЩІ.

При укусі заражений кліщ передає кровопаразита, який руйнує клітини крові, викликаючи анемію. У кров потрапляють продукти життєдіяльності паразитів, що викликають потужну реакцію і загальне токсичне отруєння.

Помітити початок цього захворювання можна по підвищенню температури тіла тварини, також собака відмовляється від харчування, знаходиться в стані депресії. Нажаль, такі симптоми притаманні багатьом хворобам, а господарі чотирилапих просто не звертають на це належної уваги, сподіваючись що все якось мине саме по собі. Та в цій ситуації важлива кожна хвилина, і реагувати, звертаючись до ветеринарного лікаря, треба якомога скоріше.

Що обрати — краплі на холку, спрей чи нашийник?

Для більшої надійності, можна комбінувати краплі та спрей, або краплі та нашийник. Головне, аби активна речовина в них була з різних груп, щоб уникнути передозування.

Спреї починають діяти відразу після обробки.

Краплі на загривок мають увібратися в шкіру і розповсюдитися по ній. Зазвичай для цього потрібно не менше однієї доби.

А як щодо бліх?

Блохи викликають дерматити, сильний свербіж, іноді можуть виступати в ролі збудників деяких інфекційних захворювань. Виявити бліх на собаці дуже складно тому, що після укусу вони можуть і не лишатися на тварині. Паразити також живуть в килимових покриттях, плінтусах та щілинах. Зазвичай, про їх присутність сигналізують маленькі білі яйця, що рясно розсипані по підшерстку тварини в районі хвоста, або виділення на шкірі собаки у вигляді великої кількості маленьких чорних крупинок.

При укусі слина блохи потрапляє у ранку, викликаючи подразнення та сильний свербіж. На цьому місці, через постійне розчухування можуть з’явитися маленькі гнійні рани. Найбільшу небезпеку блохи несуть маленьким цуценятам, у котрих може виникнути анемія та виснаження. У «Звірополісі» ми проводимо обробку ваших вихованців від усіх видів паразитів. Не ігноруйте ці важливі процедури, обов’язково занесіть їх до списку регулярних! Особливо це важливо для тварин, які щодня ходять на прогулянки.

Click to rate this post!
[Всего: 0 Средний: 0]
Інші статті
 • Прийом ветеринарного лікаря-кардіолога

  Якщо ви піклуєтеся про здоров’я свого улюбленця, дізнайтеся, коли обов’язково треба звертатися до лікаря-кардіолога, щоб проконсультуватися та зробити Єхо серця вашого кота чи собаки.

  Читати далі Прийом ветеринарного лікаря-кардіолога
 • Оваріоектомія кішок, як варіант хірургічної стерилізації

  Запобігти появі потомства, усунути небажані ознаки статевої поведінки та в якості профілактики захворювань матки, яєчників та молочних залоз використовують оваріоцистектомію. Це процедура видалення матки та яєчників, результатом якої є зміна гормонального фону, припинення вироблення статевих гормонів, і як наслідок, зупинка тічки, усунення ризику виникнення кісти яєчників та хибних вагітностей.

  Читати далі Оваріоектомія кішок, як варіант хірургічної стерилізації
 • Вивезення тварини за межі України

  Українці та наші пацієнти зокрема подорожують дедалі більше. Хтось залишає країну надовго або назавжди. Хтось виїжджає, але повертається з поїздок за межі нашої країни назад на батьківщину. І багато хто з них хоче, щоб їх улюбленці під час подорожі були поряд. Що треба зробити аби мати таку можливість? Які існують правила вивезення тварин?

  Читати далі Вивезення тварини за межі України