Оваріоектомія кішок, як варіант хірургічної стерилізації

З настанням періоду статевого дозрівання, десь на 6-8 місяцях, поведінка вашого улюбленця помітно змінюється. Причиною є гормональний сплеск.

Як зрозуміти, що тварина готується до в’язки, та що робити?

 • З’явився неприємний запах у квартирі.
 • Вихованець стурбований, гучно нявкає.
 • Відмовляється від їжі, втрачає шерсть.
 • Намагається втекти, сховатися.

Тічка у кішок не має зв’язку з сезонністю, тому вона може проходити весь рік. Якщо у самки немає можливості запліднитися, то період тічки може тривати довгі місяці. Якщо ж поблизу є потенційний партнер, то за певний час треба чекати котячого поповнення. Після окоту у кішки може початися тічка вже через кілька тижнів.

Запобігти появі потомства, усунути небажані ознаки статевої поведінки та в якості профілактики захворювань матки, яєчників та молочних залоз використовують оваріоцистектомію. Це процедура видалення матки та яєчників, результатом якої є зміна гормонального фону, припинення вироблення статевих гормонів, і як наслідок, зупинка тічки, усунення ризику виникнення кісти яєчників та хибних вагітностей. Саме цю операцію частіше всього називають стерилізацією. По суті це процес, при якому тварина втрачає здатність до розмноження.

Стерилізація — це єдиний гуманний вихід для господарів, які обожнюють своє звірятко, але в силу тих чи інших обставин не можуть розводити кошенят.

Операція може виконуватися через розтин по білій лінії живота (волокниста структура передньої черевної стінки), через боковий надріз або лапароскопічно (хірургічний метод, при якому операція на внутрішніх органах проводиться через невеликі отвори). Вибір методу втручання залежить від віку  і стану здоров’я кішки та визначається хірургом. Звичайно процедура може бути проведена у будь-якому віці, оптимально — до першої тічки.

Операція проходить під загальним наркозом. Щоб правильно підібрати вид наркозу та техніку виконання стерилізації, ветеринарні лікарі призначають ряд діагностичних обстежень, котрі значно знижують анестезіологічні ризики та спрощують післяопераційний догляд. Для всіх порід, які входять до групи ризику і мають генетичну схильність до захворювань серця (мейн кун, регдолл, британська короткошерста, американська короткошерста, шотландська висловуха, сфінкс, перський кіт, норвезька лісова, абіссинська, тайська, бірманська, сіамська), передопераційне обстеження являється обов’язковим.

У ветеринарному центрі «Звірополіс» ми використовуємо внутрішньошкірні (косметичні) шви. Методика накладення внутрішньошкірного шву дозволяє вам мінімізувати ризик післяопераційних ускладнень і не потребує їх зняття, оскільки ми використовуємо шовний матеріал, який повністю абсорбується самостійно.

Операція не впливає ані на психоемоційний стан тварини, ані на його природню активність. Часто доводиться чути про стрімкий набір ваги після стерилізації. Ожиріння можливо на тлі перегодовування, незбалансованого раціону та недостатньої рухливості вихованця. Якщо створити тварині умови для активного руху і підібрати збалансований раціон харчування, в чому завжди допоможуть і проконсультують фахівці нашого центру, то значного збільшення ваги, навіть за умови зміни гормонального фону, вдасться уникнути.

Click to rate this post!
[Всего: 0 Средний: 0]
Інші статті
 • Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві

  Ви чули, що від сказу кожного року гине близько 1 млн тварин у світі? Навіть домашні коти та собаки не захищені від інфекції. З веселих та рухливих вихованців вони швидко перетворюються на носіїв смертельної хвороби та згасають прямо на очах.

  Читати далі Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві
 • Інфекційний стаціонар для домашніх тварин

  Якщо у вашого улюбленця з’явилися симптоми інфекційного захворювання, терміново звертайтеся до ветеринарної клініки «Звірополіс»! Життя тварини – у ваших руках, а ми зможемо його вилікувати!

  Читати далі Інфекційний стаціонар для домашніх тварин
 • Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною

  Бажаєте, щоби зуби вашого улюбленця були міцними та здоровими? Довірте лікування та профілактику ветеринарній стоматології у Києві «Звірополіс»!

  Читати далі Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною