Наркоз для тварин

Газовий (інгаляційний) наркоз для тварин

Наркоз використовується при проведенні хірургічних операцій, а також при деяких обстеженнях та планових процедурах неспокійних звіряток. Для різних видів тварин та маніпуляцій використовуються окремі види наркозу.

Чому у «Звірополісі» ми використовуємо газовий (інгаляційний) наркоз?

 • Газовий наркоз широко використовується не лише при хірургічних операціях, але і для діагностичних маніпуляцій. Газова анестезія виключає фактор болю та стресу при діагностиці чим, відповідно, підвищує ефективність та об’єктивність огляду.
 • Інгаляційний наркоз для тварин — це найбезпечніший вид наркозу. Препарат (ізофлюран) має мінімальну побічну дію, потрапляє в організм разом із диханням, і виводиться вже з видихом. Тварина миттю засинає і дуже швидко прокидається після нього.
 • Це єдиний вид наркозу, який допустимий для використання дуже старим тваринам або тим, які знаходяться у тяжкому стані. Газовий наркоз не має жодного впливу на роботу печінки та нирок, а літня тварина може мати хронічні захворювання саме цих органів.
 • Інтенсивність подачі інгаляційної анестезії легко контролювати під час операції, тобто підвищувати або знижувати концентрацію препарату у суміші для дихання. Таким чином істоту можна практично відразу вивести з наркозу, що неможливо зробити при інших видах анестезії.

Як підготувати тварину до наркозу?

Напередодні за 10 годин до запланованої маніпуляції від кішки чи собаки треба прибрати їжу та воду. Якщо тварина має хронічні захворювання, старша 5 років або є представником тої породи, котра знаходиться в зоні підвищеного ризику ускладнень від наркозу (британці, шотландці, мейн-куни, йорки, мопси, французькі та англійські бульдоги, чихуа-хуа), то звіра необхідно обстежити перед використанням наркозу. Звичайно, будь-яка інша тварина теж може мати приховані хвороби. Тому перед наркозом собаці чи кішці вкрай важливо зробити кардіологічне обстеження (ЕКГ, рентген грудної клітки та шиї) та аналіз крові.

Наркоз для кішки чи собаки

Вид препарату залежить від віку тварини, особливостей операції і її тривалості. Для простих маніпуляцій (кастрація кота, стерилізація кішки, стрижка чи кастрація пса) використовується пропофол і місцева або епідуральна анестезія. Для складніших операцій (остеосинтез, видалення пухлин, операції на кишківнику, кесарів розтин) звичайно використовується полегшений варіант газового наркозу.

Ізофлюран можна використовувати дуже старим тваринам, які мають хронічні захворювання печінки та нирок, тому що він не шкодить органам. Вихід кота чи собаки із наркозу при використанні газового варіанту легше й м’якше, ніж після інших різновидів. Перед введенням основного наркозу використовують премедикацію і попередню анестезію, що дозволяє плавно ввести тварину в необхідний стан. При такому поступовому зануренню неодмінно кращим буде і вихід з нього. Премедикація заспокоює істоту, зменшує слиновиділення, покращує роботу серця, попереджає побічні реакції хворої чи літньої тварини.

Кішка чи собака під наркозом знаходиться у стані сну упродовж всього періоду операції та зовсім не відчуває біль. М’язи розслаблені, а свідомість вимкнена. В такому стані тварина не може відкрити очі самостійно, оскільки всі м’язи розслаблені, а для закриття повік потрібні певні зусилля. Як тільки операція закінчується, тварина досить швидко і легко прокидається.

Як почуває себе собака після наркозу?

Собака після наркозу повертається до свідомості швидко (впродовж півгодини), а якщо використовувалась інгаляційна анестезія, то взагалі миттєво. В залежності від складності проведеної операції, тварина упродовж перших декількох годин вже може почувати себе як звичайно. При тяжких операціях відновлення собаки після наркозу може проходити дещо довше. На весь період повернення до свідомості тварина лишається в клініці безкоштовно, під пильним наглядом лікаря.

Як відходять від наркозу коти?

Кішка після наркозу може лякатися різких звуків і яскравого світла, тому треба вкласти її на підлогу на підстилку в затемненій кімнаті, вкрити і не турбувати. Спочатку після наркозу кішка спить, десь через пів години починає ходити. Упродовж години може бути пошкоджена координація. Весь день тварина поводиться мляво, а іноді, навіть, здатна блювати. На весь час повернення до свідомості тваринка лишається в клініці безкоштовно, під пильним наглядом лікаря.

Як допомогти коту чи собаці після наркозу?

Догляд за котом після наркозу полягає у тому, щоб не турбувати його в перші години. Треба приготувати теплу підстилку, обов’язково розмістити її на підлозі, щоб тварина на момент пробудження не отримала травму при падінні з висоти. Їжу можна запропонувати через 8-10 годин. Вона має бути звичною, а краще такою, яку тваринка полюбляє понад усе. Існують спеціальні раціони для більш швидкого відновлення після операції (наприклад, Роял Канін Рекавері). Догляд за собакою після наркозу полягає в тому, що потрібно надати теплу підстилку на підлозі, особисту підтримку улюбленого господаря та мінімальне турбування. Погодувати можна вже через кілька годин невеликою кількістю звичної їжі.

Скільки часу кішка чи собака відходять від наркозу?

Повний вихід кішки або собаки з впливу наркозу відбувається протягом декількох годин після операції (до однієї доби). Свідомість та координація відновлюються остаточно досить швидко. Повний час відновлення залежить від складності операції. Наркоз після стерилізації кішки звичайно переноситься легше всього, тому що це проста планова операція, яка робиться здоровій і сильній тварині.

Подекуди після використання наркозу можливі ускладнення. Але якщо тварину правильно підготувати, обстежити перед наркозом та використати якісні препарати, вони дуже малоймовірні. Ускладнення бувають у тяжкохворих тварин, або таких, що мають індивідуальну реакцію на наркоз, у тварин з безсимптомними хворобами серця, легенів, головного мозку. Ускладнення у котів після наркозу можуть проявлятися в загостренні хронічних хвороб, гострому порушенні кровообігу серцевого м’яза та головного мозку. При використанні інгаляційного наркозу всі ці ризики мінімальні у порівнянні з іншими препаратами (навіть пропофолом). Причиною цього є особливість газового наркозу виводитися з організму легенями дуже швидко, до того ж він не має шкідливого впливу на внутрішні органи.

Click to rate this post!
[Всего: 0 Средний: 0]
Інші статті
 • Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві

  Ви чули, що від сказу кожного року гине близько 1 млн тварин у світі? Навіть домашні коти та собаки не захищені від інфекції. З веселих та рухливих вихованців вони швидко перетворюються на носіїв смертельної хвороби та згасають прямо на очах.

  Читати далі Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві
 • Інфекційний стаціонар для домашніх тварин

  Якщо у вашого улюбленця з’явилися симптоми інфекційного захворювання, терміново звертайтеся до ветеринарної клініки «Звірополіс»! Життя тварини – у ваших руках, а ми зможемо його вилікувати!

  Читати далі Інфекційний стаціонар для домашніх тварин
 • Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною

  Бажаєте, щоби зуби вашого улюбленця були міцними та здоровими? Довірте лікування та профілактику ветеринарній стоматології у Києві «Звірополіс»!

  Читати далі Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною