Дикі звірі в домашніх умовах

Лагідний дикий звір: заводити чи ні?

На сьогодні домашні улюбленці живуть чи не в кожній родині. Традиційно це собаки, коти, хом’яки, морські свинки, папуги та інші звичні і милі серцю звірятка. Завдяки їм наше життя стає більш радісним та світлим. За тваринами завжди цікаво спостерігати, а деякі навіть можуть по-звірячому виявляти свою віддану дружню підтримку.

Проте останнім часом в Україні неабиякої популярності набули дикі звірі. Їх господарі не розуміють небезпеки та наслідків утримання в домашніх умовах змій, павуків, їжаків, сов, єнотів, білок, а інколи навіть леопардів, крокодилів та ведмедів.

Дикі звірі в домашніх умовах

Згідно з даними Служби по охороні природи, сьогодні під опікою багатьох любителів тварин знаходиться надзвичайна кількість диких вихованців. В більшості випадків вони трагічно гинуть або завдають чималі неприємності своїм господарям.

Власне, на те вони і дикі, щоб жити якомога далі від людей. Істотам зовсім не зручно серед нас. Їх справжній дім — недоторкана природа: ліси, поля і гори. Вони не уявляють свого існування без відкритого простору, свободи і можливості пересуватися куди заманеться. Життя в чотирьох стінах для них справжня мука. Обмежені у свободі, вони просто не розуміють куди подітися, чим зайнятися. Від суму та печалі вони можуть загинути. Навіть, якщо ви взяли звірятко зовсім маленьким, коли воно ще не встигло пізнати смак свободи, завжди лишається ризик, що рано чи пізно у ньому прокинеться хижий інстинкт, який неодмінно призведе до трагедії.

Утримання дикої тварини в неволі призводить до того, що вона втрачає навички, без яких не могла б вижити в природі. Якщо в такому вигляді її випустити на свободу, тварина, позбавлена інстинктів самооборони і пошуків їжі, стане здобиччю якогось хижака або взагалі помре з голоду.

З новомодної точки зору естетики, це теж не правильно. Не сумнівайтеся, яким би красивим та могутнім не був ваш вихованець, в клітці, хліву або домі він однаково перетвориться на жалюгідну і забиту тваринку.

Що робити коли вже вирішили?

Щоб завести вдома таку істоту, необхідно розумітися на всіх тонкощах: знатися на його звичках, раціоні здорового харчування і особливостях умов утримання. Наприклад, для змії потрібен спеціальний тераріум з налаштованою температурою та освітленням. А от їжаки впадають в зимову сплячку, то ж господар має бути до цього готовим.

Відповідальність

Перши ніж зважитись на нового екзотичного друга, порадьтесь зі знавцями. Максимально переконайтесь у тому, що ви в змозі забезпечити звіра усім необхідним. При купівлі тварини перевірте всі документи, покажіть його ветеринарному лікарю, щоб виключити можливість зараження небезпечними хворобами. Особливо це питання актуальне при співпраці з далекими країнами. Якщо не догледіти хворобу нового улюбленця, подальше лікування можуть дуже дорого коштувати.

Головне – безпека

Якщо ви вирішили завести дику кішку, майте на увазі, що ця тварина вкрай погано піддається тренуванню і фактично не приручається. Навіть граючись, вона може нанести серйозної шкоди. Гострі кігті і дзьоб таких диких птахів, як сокіл, сова та шуліка також дуже небезпечні. Неможна утримувати їх у сім’ях де є маленькі діти!

Не варто гнатися за модою. Обираючи собі домашнього улюбленця, проявіть здоровий глузд, розсудливість та обережність. Тримайте вдома домашніх тварин, які споконвіків супроводжують людину. І головне пам’ятайте: хижа тварина народжена на волі, тому і жити вона має теж на волі.

Click to rate this post!
[Всего: 0 Средний: 0]
Інші статті
 • Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві

  Ви чули, що від сказу кожного року гине близько 1 млн тварин у світі? Навіть домашні коти та собаки не захищені від інфекції. З веселих та рухливих вихованців вони швидко перетворюються на носіїв смертельної хвороби та згасають прямо на очах.

  Читати далі Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві
 • Інфекційний стаціонар для домашніх тварин

  Якщо у вашого улюбленця з’явилися симптоми інфекційного захворювання, терміново звертайтеся до ветеринарної клініки «Звірополіс»! Життя тварини – у ваших руках, а ми зможемо його вилікувати!

  Читати далі Інфекційний стаціонар для домашніх тварин
 • Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною

  Бажаєте, щоби зуби вашого улюбленця були міцними та здоровими? Довірте лікування та профілактику ветеринарній стоматології у Києві «Звірополіс»!

  Читати далі Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною