Чіпування домашніх тварин

Методика вживлення чіпу полягає в тому, що в підшкірний простір вводиться чіп з унікальним ідентифікаційним номером, котрий лишається з твариною упродовж усього життя.

Існує ряд причин, по яким для розпізнавання тварин рекомендується використовувати саме цей спосіб:

 • Перетин кордонів України — директива ЄС від 04.10.2002р наголошує, що домашні тварини, що перетинають кордони ЄС, обов’язково повинні бути електронно ідентифіковані; татуювання більше не можуть використовуватись в якості ідентифікатора.
 • Виставки — індивідуальне розпізнавання котів чи собак надзвичайно важливе, оскільки виключає можливість підміни елітних звіряток на різноманітних виставках та під час подорожування.
 • Облік — завдяки наявності мікрочіпа стало можливо з легкістю вести облік пацієнтів у ветеринарних клініках, фелінологічних та кінологічних структурах.

Єдина база даних компанії Баєр об’єднує інформацію про всіх чіпованих тварин, що значно полегшує пошуки господаря загубленого чотирилапого друга.

Зчитують інформацію з мікрочіпа за допомогою сканера. Загалом пристрій пасивний, оскільки не передає жодних хвиль без додаткового активування. Його розміри — 12х2 мм, наче зернятко рису. Він знаходиться в індивідуальному стерильному ін’єкторі, за допомогою якого власне і переміщується під шкіру істоти.

Чіп дозволено вживляти лише здоровим та вакцинованим тваринам, тому перед чіпуванням лікар проведе ретельний клінічний огляд вашого улюбленця.

Сама процедура чіпування являє собою підшкірну ін’єкцію і не потребує проведення загальної чи місцевої анестезії. Чіп вводиться під шкіру в області шиї. Він рентгеноконтрастний, тобто його можна побачити при дослідженні рентгеном.

Та не треба вважати, що така ідентифікація необхідна лише тим чотирилапим, яких готуються перевозити за межі кордону.

 1. Ще одним важливим моментом на користь чіпування є можливість розпізнавання собак та котів. Саме електронний чіп уберігає тварину від шахрайської підміни на різних виставках та під час подорожі в межах країни.
 2. Наявність чіпа є обов’язковою для участі у виставках. Його номер має бути записаний у родоводі. Він дозволяє розпізнати кішку чи собаку і виключити будь-яку можливість їх заміни.
 3. Електронна ідентифікація дозволяє значно оптимізувати пошуки господаря в ситуаціях, коли тваринка загубилась. Власник швидко знаходить свого улюбленця, а при виявленні чужого звіряти може визначити місцеперебування його господаря, зв’язавшись по спеціальній локальній чи інтернет базі.
 4. Чіпування — це сильний аргумент при розв’язанні спірних питань щодо володіння тою чи іншою твариною.
 5. Також, багато країн на базі чіпування тварин вже створили спеціальні системи для контролю та моніторингу.
Click to rate this post!
[Всего: 0 Средний: 0]
Інші статті
 • Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві

  Ви чули, що від сказу кожного року гине близько 1 млн тварин у світі? Навіть домашні коти та собаки не захищені від інфекції. З веселих та рухливих вихованців вони швидко перетворюються на носіїв смертельної хвороби та згасають прямо на очах.

  Читати далі Щорічна вакцинація домашніх тварин у Києві
 • Інфекційний стаціонар для домашніх тварин

  Якщо у вашого улюбленця з’явилися симптоми інфекційного захворювання, терміново звертайтеся до ветеринарної клініки «Звірополіс»! Життя тварини – у ваших руках, а ми зможемо його вилікувати!

  Читати далі Інфекційний стаціонар для домашніх тварин
 • Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною

  Бажаєте, щоби зуби вашого улюбленця були міцними та здоровими? Довірте лікування та профілактику ветеринарній стоматології у Києві «Звірополіс»!

  Читати далі Ветеринарна стоматологія у Києві: лікування зубів у котів та собак за доступною ціною