Чіпування домашніх тварин

Методика вживлення чіпу полягає в тому, що в підшкірний простір вводиться чіп з унікальним ідентифікаційним номером, котрий лишається з твариною упродовж усього життя.

Існує ряд причин, по яким для розпізнавання тварин рекомендується використовувати саме цей спосіб:

 • Перетин кордонів України — директива ЄС від 04.10.2002р наголошує, що домашні тварини, що перетинають кордони ЄС, обов’язково повинні бути електронно ідентифіковані; татуювання більше не можуть використовуватись в якості ідентифікатора.
 • Виставки — індивідуальне розпізнавання котів чи собак надзвичайно важливе, оскільки виключає можливість підміни елітних звіряток на різноманітних виставках та під час подорожування.
 • Облік — завдяки наявності мікрочіпа стало можливо з легкістю вести облік пацієнтів у ветеринарних клініках, фелінологічних та кінологічних структурах.

Єдина база даних компанії Баєр об’єднує інформацію про всіх чіпованих тварин, що значно полегшує пошуки господаря загубленого чотирилапого друга.

Зчитують інформацію з мікрочіпа за допомогою сканера. Загалом пристрій пасивний, оскільки не передає жодних хвиль без додаткового активування. Його розміри — 12х2 мм, наче зернятко рису. Він знаходиться в індивідуальному стерильному ін’єкторі, за допомогою якого власне і переміщується під шкіру істоти.

Чіп дозволено вживляти лише здоровим та вакцинованим тваринам, тому перед чіпуванням лікар проведе ретельний клінічний огляд вашого улюбленця.

Сама процедура чіпування являє собою підшкірну ін’єкцію і не потребує проведення загальної чи місцевої анестезії. Чіп вводиться під шкіру в області шиї. Він рентгеноконтрастний, тобто його можна побачити при дослідженні рентгеном.

Та не треба вважати, що така ідентифікація необхідна лише тим чотирилапим, яких готуються перевозити за межі кордону.

 1. Ще одним важливим моментом на користь чіпування є можливість розпізнавання собак та котів. Саме електронний чіп уберігає тварину від шахрайської підміни на різних виставках та під час подорожі в межах країни.
 2. Наявність чіпа є обов’язковою для участі у виставках. Його номер має бути записаний у родоводі. Він дозволяє розпізнати кішку чи собаку і виключити будь-яку можливість їх заміни.
 3. Електронна ідентифікація дозволяє значно оптимізувати пошуки господаря в ситуаціях, коли тваринка загубилась. Власник швидко знаходить свого улюбленця, а при виявленні чужого звіряти може визначити місцеперебування його господаря, зв’язавшись по спеціальній локальній чи інтернет базі.
 4. Чіпування — це сильний аргумент при розв’язанні спірних питань щодо володіння тою чи іншою твариною.
 5. Також, багато країн на базі чіпування тварин вже створили спеціальні системи для контролю та моніторингу.
Click to rate this post!
[Всего: 0 Средний: 0]
Інші статті
 • Прийом ветеринарного лікаря-кардіолога

  Якщо ви піклуєтеся про здоров’я свого улюбленця, дізнайтеся, коли обов’язково треба звертатися до лікаря-кардіолога, щоб проконсультуватися та зробити Єхо серця вашого кота чи собаки.

  Читати далі Прийом ветеринарного лікаря-кардіолога
 • Оваріоектомія кішок, як варіант хірургічної стерилізації

  Запобігти появі потомства, усунути небажані ознаки статевої поведінки та в якості профілактики захворювань матки, яєчників та молочних залоз використовують оваріоцистектомію. Це процедура видалення матки та яєчників, результатом якої є зміна гормонального фону, припинення вироблення статевих гормонів, і як наслідок, зупинка тічки, усунення ризику виникнення кісти яєчників та хибних вагітностей.

  Читати далі Оваріоектомія кішок, як варіант хірургічної стерилізації
 • Вивезення тварини за межі України

  Українці та наші пацієнти зокрема подорожують дедалі більше. Хтось залишає країну надовго або назавжди. Хтось виїжджає, але повертається з поїздок за межі нашої країни назад на батьківщину. І багато хто з них хоче, щоб їх улюбленці під час подорожі були поряд. Що треба зробити аби мати таку можливість? Які існують правила вивезення тварин?

  Читати далі Вивезення тварини за межі України